



Photos by Kaisa Koivuranta
Cashmere jumper // Lidl
Velvet trousers // Zara
Bag // Chanel
Yllätyin eilen aamulla, kun astelin Marsaanan järkkäämään brekkarille, joka vilisi muita bloggaajia ja muotityyppejä, jotka hypistelivät valkoisessa rekissä roikkuvia, miellyttävän pehmeitä kašmirvillapuseroita eri sävyissä. Taas Lidl teki sellaisen jännän vaikutuksen minuun. Lidl tuli hyvin tutuksi minulle Sveitsin ajoilta, jolloin asioin kyseisessä kaupassa ainakin muutaman kerran viikossa. Lidl ei ole ehkä seksikkäin brändi, mutta he ovat joka kerta onnistuneet hämmentää ja vaikuttaa mainoksillaan ja muilla tempauksillaan. Kuka on nähnyt viimeisimmän Lidlin mainoksen, jossa huippumalli Kirsi Pyrhönen on Lidlin kosmetiikan kasvona? Minäkin olen käyttänyt Cienin halpoja tuotteita, eikä niistä ole mitään moitittavaa. Hyvä Lidl. He todellakin handlaavat tämän homman.
Minua ei olla pyydetty mainostamaan kyseistä brändiä, vaan teen tämän täysin omasta halusta, koska toivon, että mahdollisimman moni kävisi tunnustelemassa ja kokeilemassa tulevana maanantaina myyntiin tulevia Kašmir puseroita, joilla on hintaa 59 euroa. Hinta laatusuhde on kohdillaan. Kolmannessa kuvassa näette värivaihtoehdot ja puseroita on sekä naisille, että miehille. Saa nähdä lähteekö Lidlin uusi aluevaltaus lentoon. Ainakin itse uskon tämän tuotteen varmasti myyvän hyvin, juurikin alhaisen hintansa takia. Harvemmin näin halvalla löytää mistään 100% kašmirpuseron!
Kuvissa minulla on päälläni M koossa oleva musta kašmir pusero -premium mallistosta, sillä tykkään siitä, että pusero on löysä.
Sainko jonkun teistä kiinnostumaan tai jopa innostumaan? 🙂 Mä hypetän ja ylistän muita ihmisiä ja brändejä vaikka kuinka sujuvasti, mutta itseäni en osaa markkinoida lainkaan. 😀
Hyvää perjantaita!
xx Didem
4 Responses
Ihana asu! Olet kyllä super tyylikäs. Muistatko noiden Levisten tarkkaa mallia??
Kiitos Iina <3 Mun pitää checkaa malli sulle himassa.
Moi! Ihana tyyli <3 Mikä leviksen farkkumalli on kyseessä?
Sä olet kyllä niin täydellinen tyyli-inspis! Ihana asu.