TODAY

Blouse // Zara

Jeans // Zara

Knitwear // Filippa K

Boots // Zara

Bag // Chanel

Sunglasses // Ray Ban

Nautimme tänään aamupalan Birgitassa. Aamupäivä oli vielä sen verran lämmin ja aurinkoinen, että otimme pöydän ulkoa ja istuimme terassilla muutaman tunnin. Pidän erittäin paljon rauhallisesta Birgitasta. Paikka on siisti ja ruoka hyvää. Vaikka salaatin hinta on joidenkin mielestä hieman kallis, niin annokset ovat aina onnistuneita. Sadepäivinäkin kahvila on mieleeni, jopa hakeudun sinne aina kun sataa, koska voin nauttia sisällä takkatulesta ja katsoa ulos ikkunasta harmaata merta. Rauhoittavaa.

Aamupalaksi valikoitui mustkka-mansikka jogurtit, rasvaton latte, mustikkamehu ja croissantit.

Nyt leffaa (Bad boys) ja mun tekemää herkku uuniomena kaurapaistosta vaniljajäätelön kera. Kaurapaistokseen tulee siis jauhoja, sokeria,voita ja kaurahiutaleita. Niin hyvää ja epäterveellistä. 🙂

xx Didem

4 Responses

  1. Heips! Olin keikalla, itseasiassa viereisessä aitiossa sun kanssa! Hymyilin sulle nopeastikkin, mutta rohkeus ei riittäny sanoa mitään. Hymyilit kyllä lämpimästo takas. Näytit kauniilta! Oon itseasiassa se tyttö, joka laitteli sulle stailauksesta sähköpostii.

    1. No heippa! Siis mullahan nousi jäätävä kuume tuon keikan jälkeen..kirjoitin just postauksenkin aiheesta. Mutta siis mitä mitä ?? Sä olet ollut siinä vieressä, etkä sanonut mitään..eikä. Olis ollut täydellinen hetki jutella. 🙂 Me kaikki tytöt kyllä nautittiin täysin rinnoin keikasta, kuten varmasti huomasit…hahah. Hei jatketaan juttua sähköpostitse. Hyvä kun kirjoitit! xx

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *