



Photos by Sara-Annika Aremo
Knitwear // Bik Bok
Fox suede leggings // Zara
Shoes // Longchamp
Necklace // Glitter
Klassiset helmet (korvissa), tyköistuva kauluspaita, beige trenssi, kaulahuivi (Mulberry) ja ballerinat. Kaikki edellämainitut rimpulat samaan aikaan päällä, on yhdistelmä joka ei koskaan ole oikein kolahtanut minuun. Näitä klassisia hyvinpukeutuvia tyttöjä ja naisia näkee paljon kaduilla. Klassiset vaatteet ovat ajattomia, mutta kun laittaa ne samaan aikaan päälle, niin kokonaisuus menee minun mielestäni persoonattomaksi. Ei missään nimessä pidä kulkea muodin orjana ja jahtaa viimeisimpiä trendejä, se vasta persoonatonta olisi, mutta tärkeintä oman tyylin löytämisessä on se, että tunnistaa ne kulmakivet, jotka tekee tyylistä sen oman. Jollekkin ne on ne helmet 🙂
Minulle helmet tuovat mieleen tyttömäisyyden ja tässä asussa yhdistyy mukavuus, yksinkertaisuus ja tietynlainen herkkyys. Kuka on kanssani samaa mieltä? Luonnonvalkoinen neule helmillä pehmittää just sopivasti, muuten rokahtavampaa tyyliäni. Kaulassa roikkuu minimalistinen koru D -kirjaimella. Taitaa sana minimalismi kuulua lempisanoihini, kun niin usein tunnun käyttävän sitä.
Minimalistisuus minulle merkitsee järjestystä, kontrollia, selkeyttä ja yksinkertaisempaa elämäntyyliä. Sillä voi saada vaikka mitä aikaiseksi. Ainakin mieli pysyy selkeenä ja maailmaani vallitsee sopiva rauha.
Nauttikaa päivästä!
xx Didem
8 Responses
…ilman kypärää hiukset liehuen. Top gun/ Tom Cruise-meiningillä, tykkään! Sulla on viime aikoina ollut jotenkin ihan erityisen raikkaita kuvia! 🙂
http://www.lily.fi/blogit/ericak
Joo joooo…just noin :)))
Ihanaa, kiiitos.
Aurinkoista päivää!
Ihanat kuvat!
Oletko kokenut “äitipiireissä” sellaista inhottavaa ignooraamista tai nenänvartta pitkin katsomista?
Mulla on just sellainen kokemus juuri nyt, aivan käsittämätöntä minkälaisia jotkut äidit (naiset) ovat, en ymmärrä yhtään miksi Suomessa äitiys on sellaista kuppikunta meinikiä.
En kyllä oikeastaan ole. Päiväkodin ilmapiiri vanhempien kesken on ollut mieluisa ja muutenkin ehkä sit ollut tuuria näissä asioissa. Sveitsissä itseasiassa koin lapsellista ja typerää käytöstä muiden lasten vanhemmilta. Se tapahtui suomalaisten muskarissa. Olin ylivoimaisesti nuorin äiti ja siellä oli sellainen ahdistava ilmapiiri (katotaan nenänvartta pitkin) . Muskar jäi pariksi kerraksi, koska ei vaan ollut fiilistä käydä. Mä käyn siellä lapsen takia, en juoruilemassa/dissaamassa muita (mitä ne myös teki).
Olen kyllä ihminen, joka ei liikaa jaksa keskittyä muiden huonoon käytökseen. Sanon kyllä mielipiteeni, jos koen että mua kohdellaan huonosti.
Pitää myös mainita, että hirveesti en ole liikkunut/liiku äitipiireissä.
Ikävää, jos sulla on noin. 🙁 Ilmeneekö se just jossain äiti-lapsi ryhmissä?
Aurinkoista päivää ja tsemppii <3
I hear you sister. Ja aivan käsittämättömän upeita kuvia viime aikoina. Love them all.
Booom sister! 😉 Kiiitos!!
Oon tosi ilonen, että sulla on nyt ollut jo useassa postauksessa ammattivalokuvaajan kuvia, sillä näissä tulee esille hehkuva kauneutesi parhaalla tavalla! Toki pidän myös niistä itse otetuista kännykkäkuvista, ja niistä omista kamerakuvista koska niistäkin välittyy omanlainen uniikki tunnelma, mutta juuri tällaisia kuvia sinusta henkilönä olen kaivannut blogiisi, sillä olet erittäin kuvauksellinen.
Olisi kiva nähdä kuvia sinusta myös hempeissä ja vaaleissa sävyissä/ympäristössä näiden vahvasti asennetta sisältävien kuvien rinnalla (jos saa antaa toivetta :D) pidän myös näistä, mutta ihan mielenkiintoista olisi nähdä täysin erilaisessa ympäristössä.
Kaunista ja raikasta kevättä kaunotar!
Ihana ihana ihana kommentti. Kiitos! Lähetin tämän myös Janitalle. Hän, joka on se suurin syy upeille kuvilleni. Hänkin ilahtui. <3
Kaunista ja raikasta kevättä sinulle myös!
Hempeitä värejä ja kuosia kyllä tulossa! Kesälllä näen itseni pomppivan kukkaismekossa niityillä. Joo, mut siis laitan korvan taakse toiveesi. Hyvä onkin saada vaihtelua, ettei aina ole raffi meininki.