IRRESISTIBLY SOFT

Photos by Sara

Casmhere neule // Zara

Farkut // Zara

KengÀt // Adidas

Aurinkolasit // Ray Ban

Laukku // Chanel

Korvakorut // Gucci

HAPPY FRIDAY PEEPS 🙂

xx Didem

 

22 Responses

  1. TĂ€stĂ€ postauksesta tuli jotenkin tosi hyvĂ€ mieli! 🙂 ihanas kuulla, et blogailu (en tiiĂ€ onko toi oikee sana?) tuntuu susta edelleen hyvĂ€ltĂ€ ja et ennen kaikkea teet ja työstĂ€t sitĂ€ niin kuin susta parhaimmalta tuntuu. Kaikkia kun ei voi mielyttÀÀ niin varmaan kovin moni lukija ei voi sanoa tykkÀÀvĂ€nsĂ€ sun jokaikisestĂ€ postauksesta. Mulle riittÀÀ et tykkÀÀn useimmista, sekĂ€ sun tavasta ilmaista itseĂ€si blogin kautta. Oot niin pirteĂ€ lisĂ€ tusinablogien maailmassa.
    TsemppiĂ€ ja mukavaa syksyĂ€ sinne Suomeen! 🙂 xx

  2. <3

    Tee sellasia postauksia mitkĂ€ tuntuu siihen hetkeen sopivalta, vĂ€lillĂ€ enemmĂ€n höpinÀÀ, vĂ€lillĂ€ muotia, se on sun persoona joka kumminkin tuo ja pitÀÀ lukijoita 🙂

    Toi kirppis/tapaaminen on kiva idea!

  3. Ihana Didem <3 Mulle tuli niin hyvĂ€ fiilis, ettĂ€ vuorovaikutat lukijoiden kanssa ja nĂ€in nopeasti vielĂ€, kuuntelet mitĂ€ he haluavat ja toteutat sen! Onnellisen nĂ€köisiĂ€ kuvia noi asukuvat ja ihana teksti. Tervetuloa Suomeen! 😉 Mun mielestĂ€ parhautta sun blogissa on ollut ehdottomasti ne pienet videopĂ€tkĂ€t missĂ€ höpöttelet, ihan vaikka olisit odottamassa bussia tms. Rentoudellaan ja sun asenteella ne erottaa sut muista blogeista. NiitĂ€ lisÀÀ!!

  4. Olipas kiva kirjoitus, jossa samalla inspiroivat asukuvat! Juuri mitÀ tykkÀÀn lukea blogissasi. Kiitos!

    Jostain syystĂ€ en pystynyt kommentoimaan Lontoon postaustasi. Aivan upeita kuvia. Itse asuin kymmenisen vuotta Chelseassa, off Kings Road. Juurikin siinĂ€ yhdessĂ€ kuvassa nĂ€kyneen Zadig & Voltaire kaupan lĂ€hellĂ€. SiinĂ€ vieressĂ€ oleva Waitrose oli mun lĂ€hikauppa. Aivan ihanaa aikaa oli se! 🙂 Eli siis nautinnollista Lontoon aikaa siskollesi!
    Ja tervetuloa pysyvÀisemmin Suomeen sinulle ja Lucalle. T. Myös paluumuuttaja

  5. Ihanaa ettÀ kirjoitit pitkÀstÀ aikaa tÀllaisen postauksen! PidÀn kovasti muoti- ja vaatejutuista mutta mielestÀni lifestylepostauksesi ovat myös ihania ja tuovat blogiisi juuri sen oman suolan. Olen samoilla linjoilla muiden kanssa, mielestÀni viime aikoina kun olet kirjoittanut vain muodista ja vaatteista blogistasi on kadonnut se tietynlainen lÀmpö minkÀ vuoksi blogiasi aloin joskus lukemaan. Mukavaa jos palaisit osittain takaisin rentoihin hassuttelupostauksiin muotihömpötyksien rinnalle.

    HyvÀÀ syksyĂ€ teidĂ€n perheelle ja keep up the good work girl! 🙂

  6. Oi ihanaa, kun pitkÀstÀ aikaa tÀllÀstÀ postausta <3 Toki oon tykÀnnyt viime aikoina olleista asukuva-postauksista, mutta tÀmÀ jotenkin erityisen kiva! Ja olisin todellakin kiinnostunut blogikirppiksestÀ/ sinun tapaamisesta:)

  7. Hei,
    Olipa kiva törmĂ€tĂ€ tĂ€nÀÀn Prismassa..ja ettĂ€ uskalsin moikata sua. Sunnuntai-lookkini kun ei ollut parhaasta pÀÀstĂ€ verrattuna sinuun 🙂 Ja hyvĂ€, kun löysin tĂ€mĂ€n taas bloglovinin kautta. TĂ€ytyy myöntÀÀ, ettĂ€ on tullut luettua vĂ€hemmĂ€n. Kaipaan myös niitĂ€ sun höpötyksiĂ€ ja arkipĂ€ivĂ€isiĂ€ juttuja. Toki muotoa jne. on myös kiva lukea, koska sulla on silmÀÀ kaikelle kauniille. Toivottavasti törmĂ€tÀÀn taas joskus tÀÀllĂ€ Riksussa. Mukavaa syksyn jatkoa sinulle! Ps. Luca on kyllĂ€ söpö pikkumies!

    1. HĂ€nen työt on ulkomailla. Mutta siis meillĂ€ jatkuu ihan sama arki kun aiemminkin..Talvet JenkeissĂ€. 🙂

  8. Kiitoksia ihana mahtavista, tsemppaavista ja hurjan positiivisista kommenteista kaikille. Olette ihan parhaita ja haluan pian pÀÀstĂ€ tapaamaan kaikkia teitĂ€. 🙂

    TÀllÀ viikollatarkoitus suunnitella sitÀ blogikirppistÀ, joten hope pÀÀsen asap ilmoittamaan pÀivÀn ja ajan myös teille.

    Aurinkoista pÀivÀÀ rakkaat!

  9. Ihana Didem! Varmaan eka kommentti multa ikinĂ€ sulle! SĂ€ vaikutat vaan niin ihanalta ihmiseltĂ€ ja ennen kaikkea aidolta ihmiseltĂ€ ja vaikka tÀÀllĂ€ on paljon just pinnallisia juttuja ja merkkilaukkuja ja ns. “lukuselĂ€mÀÀ” niin jotenkin vaikutat vaan niin maanlĂ€heiseltĂ€.. NĂ€ytĂ€t todella elinvoimaiselta ja hehkut.. Mutta sun jutuista pĂ€tellen se hyvinvointi lĂ€htee todella sisĂ€ltĂ€.. SisĂ€isestĂ€ tasapainosta ja pienistĂ€ asioista mitkĂ€ tekevĂ€t onnelliseksi.. Tarkoitan aamukahvi, aamupuuro, vastaantulevan hymy, lucan kanssa vietetyt hetket jne.. Tai tĂ€mĂ€ vain mun fiilis mikĂ€ vĂ€littynyt mulle.. Tai nĂ€in ainakin itse ajattelen onnellisuudesta.. Heh sekavaa! Mutta olet esikuva aitoudellasi ja rohkeudellasi, ja toivon sulle kaikea hyvÀÀ.. Pari kuukautta sitten nĂ€in sut itiksessĂ€ kiidit kamalaa vauhtia ohi ja kun menit uudestaan mun ohi huomasin vasta kaukaa harmitti olisin halunnut vĂ€littÀÀ nĂ€mĂ€ fiilikset kasvotusten sulle mutta ehkĂ€ seuraavalla kerralla.. ja jos en velĂ€ sanonut mullekkin tuli tosi hyvĂ€ ja jopa onnellinen fiilis tĂ€stĂ€ postauksesta! Toivottavasti ei mennyt liian sekavaksi.. Mukavaa maanantaita <3

  10. Mun on pitanyt jo pitkaan kommentoida samaa. Sun blogissa parasta on sun ajatukset ja sun lifestylejutut. Muotikuvatkin on kivoja, mutta niista puuttuu syvyys eika sun persoona vality yhta hyvin kuin silloin kun annat ajatusten juosta blogiin. Takaisin oikea Didem!

  11. Ihanaa Didem, Ihanaa! Blogikirppis olisi aivan mahtava!! Itse aivan varmasti tulossa jos ajankohta sopii. Ja olisi kiva taas katsella jotain sinun videoitasi(kuulumisista,asuista,ruoanlaitosta mistÀ vaan) jos niitÀ aina sillon tÀllön taas laittaisit. Ja oletko harkinnut snapchatin tekoa? Se olisi aivan mahtava tapa seurata sinun arkeasi, suosittelen!

  12. Olipa ihana lukee tÀÀ postaus! TĂ€llaisilla aidoilla blogiteksteillĂ€ olet ainakin muhun alunperin tehnytkin vaikutuksen, joten kiva kun kirjoitit taas tĂ€llee “syvempiĂ€” kuulumisia 🙂

  13. VIHDOIN!! Mulla on jo pitkÀÀn ollu ajatuksessa kysyÀ ettÀ millon tulee sitÀ oikeata Didem tekstiÀ. Oon huomannu ettÀ sun blogi on muuttunu paljon ja todella vÀhÀsanaiseksi. MÀ itse tykkÀÀn siitÀ tyylistÀsi kirjoittaa mitÀ blogin alkutaival oli. Miten teillÀ arki toimii jos M lÀhtee Sveitsiin? NÀettekö viikonloppuisin vai menettekö vierailemaan aina toisinaan viikoksi sinne? Olisi myös ihanaa ettÀ pitÀisit kirppis-huutista blogissa vaatteista/tavaroista niin ettÀ ne jotka asuu vaikkapa pohjpisessa pÀÀsisivÀt osallistumaan. Kaikilla ei vÀlttÀmÀttÀ ole mahdollisuutta saapua tapaamiseen.

  14. Ihana postaus Didem! EnsimmÀistÀ kertaa ikinÀ kommentoin mihinkÀÀn blogiin,mutta nyt oli pakko!<3
    Hömpöttely juttusi tuovat aivan oman sĂ€rmĂ€n blogiisi ja se on suuri syy miksi blogiasi niin aktiivisesti seuraan. On ihanaa miten uskallat rohkeasti tuoda omat mielipiteesi esille blogissa ja olla oma itsesi. Olet myös saanut minut harkitsemaan blogin aloittamista. 😉

  15. Ihanaa, kun kuuntelet ja avasit sanaisen arkkusi. 🙂 Kiitos siitĂ€! Ihania kuvia!

    1. Malla 😀 hahah…sanainen arkkuni on nyt auki joo..mua naurattaa tÀÀ. 😀

      Have a good one beib!

      xx

  16. Moi !
    Pakko myöntÀÀ, etten ollut huomannut blogin pinnalliseksi muuttumista kuin vasta nyt, kun asian otit puheeksi!
    Aloin miettiĂ€ asiaa, ja totta! Koukutuin blogiisi aikoina, jolloin provosoit rohkeilla teksteillĂ€si ajatuksistasi, ja olen roikkunut mukana ihan vaan koska vaikutat erittĂ€in symppikseltĂ€ ja aidolta ihmiseltĂ€, jollainen jokaisen meistĂ€ tulisi tuntea, edes nĂ€in blogin vĂ€lityksellĂ€ 🙂
    JOTEN, tosi kiva, jos uskallat taas alkaa avata ajatuksiasi, sillĂ€ mm. tĂ€mĂ€n postauksen lukeminen sai hymyilemÀÀn 🙂
    Kiitos, terkuin blogisi uskollinen lukija, oli sitten tekstejĂ€ tai kuvia 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *