

Kuvat ShootHayley meikki @sharonruba
Otsikko pitää paikkaansa, nimittäin lähden viikonloppuna Tommy Hilfigerin vieraaksi Köpikseen muutaman muun tytön kanssa tapaamaan Gigi Hadidia. Olen superinnoissani, sillä ollaan tehty Tommy Hilfigerin kanssa yhteistyötä useamman kerran ja Gigi on todella mielenkiintoinen persoona tavata! Kyseessä On Tommyn ja Gigin malliston lanseeraustapahtuma ja meille on järjestetty erilaista ohjelmaa paikan päällä. Tämä on jo toinen TOMMYxGIGI -yhteistyömallisto, ja tulette näkemään kyseisestä mallistosta valittuja paloja päälläni viikonlopun aikana. Kuvaan materiaalia IG -Storyyni @bydidem, josta voi seurata Köpiksen kuulumisia.
Mallistossa on Hilfigerille tyypillisiä värejä eli valkoista, punaista ja sinistä sekä hieman brittivaikutteita. Erityisesti näyttävät kengät soljilla sekä iso nahkatakki kiinnostivat minua. Mukana on myös ruutua, raitaa ja sporttisia yksilöitä. Mallisto on tosi monipuolinen ja sisälsi melko paljon omaan tyyliini sopivia vaatteita – tykkään kovasti!
Lucalla alkaa eskari ensi syksynä, joten nyt on ainoa mahdollisuus vapaammin matkustella ja mennä. Olen miettinyt aloittavani ensi syksynä Helsinki Design Schoolissa muotisuunnittelijan opinnot. Yksi iso unelmani olisi saada suunnitella oma vaatemallisto ja olla tekemässä juuri edellä mainitun tyylistä yhteistyötä jonkun tunnetun muotibrändin kanssa. Olisi mielestäni kuitenkin tärkeää ensin opiskella kyseistä alaa, harjoitella kaavoitusta ja saada tietoa erilaisista materiaaleista ennen tällaisen malliston toteutusta. Unelmia täytyy olla ja on tärkeää sanoa ne ääneen, jotta pääsee lähemmäksi niitä. Tuleva viikonloppu tulee olemaan varmasti mielenkiintoinen.
xx Didem
3 Responses
Mua kiinnostaisi juurikin kuulla ruokapaikkoja, kahviloita, pooleja sekä shoppailu. Eli mitä jo oletkin vähän kirjoitellut. Ja tietty idiksiä hellepukeutumiseen. 🙂 Hauskaa lomaa teille!
Mua kiinnostaa, miten suojaudut auringolta, mitä laitat kasvoihin aamulla ennen poolipäivää, muuttuuko kauneusrituaalisi helteellä?!
Ihana hyvänmielen postaus ?ihana kuulla sun päivistä Turkissa ja sun isovanhemmista 🙂 🙂