SUPER EXCITED

Photos by Janita Autio

Miksi olen näin innoissani tästä perus lauantaista? En tiedä. Jos voisin, kutsuisin nyt kaikki surulliset, ahdistuneet ja maassa olevat ihmiset tänne mun luokse, niin tartuttaisin tämän Life is great – fiiliksen heillekkin. <3

Koska olen romanttinen ja rakastan kaikkia rakkaustarinoita, niin ystävänpäivä viikonloppu varmaan myös nostattaa omaa fiilistäni. Ostin eilen ison valkoisen ruusukimpun, jonka asetin pikku marmoripöydälle. Innostun eniten pienistä asioista, ja voin olla niin fiiliksissä siitä pienestä asiasta vielä seuraavallakin viikolla, että joitakin jopa saattaa ärsyttää se.

Postauksen jälkeen hyppään suihkuun ja lähden käymään Samuji studion moving salessa. Tarttuispa mukaan jotain ihanan pehmeetä hyvään hintaan. Sen jälkeen haen isovanhempani ja ajetaan mun vanhempien luokse viettämään perhepäivää. Illalla on Sats Elixian citycenter avajaiset ja ystävieni synttäri/tuparit. Molempiin koitan ehtiä.

Ja hei…tänne makkariin paistaa just nyt aurinko. Nautitaan tästä päivästä.

En alldeles vanlig lördag för mig, men ändå är jag super ivrig över veckoslutet. En sak, som jag gillar mest i mig, är att jag blir glad för så små saker. Jag gör mitt liv till en spännande och rolig upplevelse. Jag uppskattar mig själv och gör sådant jag njuter av. Igår köpte jag en jättestor och fin rosbukett. Den står nu på mitt lilla marmorbord i tamburen och varje gång jag går förbi den så börjar jag le. Hehe!

Tänk om jag just nu kunde bjuda alla ledsna och inåtvända mänskor hem till mig…skulle gärna smitta lite positiv energi till dom som behöver det.

Nu måste jag hoppa i duschen, för att hinna med alla små saker jag skall göra idag. Senare skall vi ha släktmiddag hos mina föräldrar och på kvällen blir det lite födis festande. 🙂

Ha det så bra!

xx Didem

8 Responses

  1. Ihanat kuvat!

    Oletko kokenut “äitipiireissä” sellaista inhottavaa ignooraamista tai nenänvartta pitkin katsomista?
    Mulla on just sellainen kokemus juuri nyt, aivan käsittämätöntä minkälaisia jotkut äidit (naiset) ovat, en ymmärrä yhtään miksi Suomessa äitiys on sellaista kuppikunta meinikiä.

    1. En kyllä oikeastaan ole. Päiväkodin ilmapiiri vanhempien kesken on ollut mieluisa ja muutenkin ehkä sit ollut tuuria näissä asioissa. Sveitsissä itseasiassa koin lapsellista ja typerää käytöstä muiden lasten vanhemmilta. Se tapahtui suomalaisten muskarissa. Olin ylivoimaisesti nuorin äiti ja siellä oli sellainen ahdistava ilmapiiri (katotaan nenänvartta pitkin) . Muskar jäi pariksi kerraksi, koska ei vaan ollut fiilistä käydä. Mä käyn siellä lapsen takia, en juoruilemassa/dissaamassa muita (mitä ne myös teki). 

      Olen kyllä ihminen, joka ei liikaa jaksa keskittyä muiden huonoon käytökseen. Sanon kyllä mielipiteeni, jos koen että mua kohdellaan huonosti. 

      Pitää myös mainita, että hirveesti en ole liikkunut/liiku äitipiireissä. 

      Ikävää, jos sulla on noin. 🙁 Ilmeneekö se just jossain äiti-lapsi ryhmissä?

      Aurinkoista päivää ja tsemppii <3

  2. I hear you sister. Ja aivan käsittämättömän upeita kuvia viime aikoina. Love them all.

  3. Oon tosi ilonen, että sulla on nyt ollut jo useassa postauksessa ammattivalokuvaajan kuvia, sillä näissä tulee esille hehkuva kauneutesi parhaalla tavalla! Toki pidän myös niistä itse otetuista kännykkäkuvista, ja niistä omista kamerakuvista koska niistäkin välittyy omanlainen uniikki tunnelma, mutta juuri tällaisia kuvia sinusta henkilönä olen kaivannut blogiisi, sillä olet erittäin kuvauksellinen.
    Olisi kiva nähdä kuvia sinusta myös hempeissä ja vaaleissa sävyissä/ympäristössä näiden vahvasti asennetta sisältävien kuvien rinnalla (jos saa antaa toivetta :D) pidän myös näistä, mutta ihan mielenkiintoista olisi nähdä täysin erilaisessa ympäristössä.

    Kaunista ja raikasta kevättä kaunotar!

    1. Ihana ihana ihana kommentti. Kiitos! Lähetin tämän myös Janitalle. Hän, joka on se suurin syy upeille kuvilleni. Hänkin ilahtui. <3

      Kaunista ja raikasta kevättä sinulle myös! 

      Hempeitä värejä ja kuosia kyllä tulossa! Kesälllä näen itseni pomppivan kukkaismekossa niityillä. Joo, mut siis laitan korvan taakse toiveesi. Hyvä onkin saada vaihtelua, ettei aina ole raffi meininki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *