GLAM AND GLITTER

 

 

Kuvat Juuli Rönkä
Mekko / & Other Stories
Korot / Zara
Laukku / Chanel

 

Eilinen oli huikea. Juhlimme ystäväni Jekun synttäreitä, sekä Nelly.comin pikkujouluja. Radisson Blu Seaside -hotellista oli tehty NELLY X-MAS Hotel ja nämä bileet oli kyllä tämän sesongin upeimmat. Tällaisia tapahtumia enemmän Suomeen. Oli kivaa, että vieraita oli kutsuttu myös muista pohjoismaista tänne Helsinkiin.

Näin paljon kimalletta ja glitteriä en ole nähnyt aikoihin. Illan suosituimpia asuja oli ylivoimaisesti kimaltavat paljettimekot, joita vilahteli siellä sun täällä eri väreissä. Itse olin hillitympi pukeutumisen suhteen ja päädyin tuttuun ja turvalliseen mustaan asuun, josta tulossa myöhemmin vielä kuvia.

Hauskaa oli ja tästä on taas hyvä aloittaa uusi viikko!

 

xx Didem

3 Responses

  1. Mua kiinnostaisi juurikin kuulla ruokapaikkoja, kahviloita, pooleja sekä shoppailu. Eli mitä jo oletkin vähän kirjoitellut. Ja tietty idiksiä hellepukeutumiseen. 🙂 Hauskaa lomaa teille!

  2. Mua kiinnostaa, miten suojaudut auringolta, mitä laitat kasvoihin aamulla ennen poolipäivää, muuttuuko kauneusrituaalisi helteellä?!

  3. Ihana hyvänmielen postaus ?ihana kuulla sun päivistä Turkissa ja sun isovanhemmista 🙂 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *